📌Питання-головоломки і #співбесіда_програміста!
Останнім часом все більше компаній відмовляються на співбесідах від так званих "brain teasers"!
Насправді рішення далеких від практичної діяльності завдань, та ще й у стресовій обстановці - це зовсім не те, з чим має справу #програміст або #тестувальник в ході своєї повсякденної роботи.
На цю тему є відомий анекдот:
- З якою швидкістю має бігти кішка, щоб не чути ударів консервної банки, прив'язаної до її хвоста?
- Зі швидкістю звуку.
- Вибачте, Ви нам не підходите. Нам потрібні інженери, а не теоретики. Будь-який інженер знає, що кішка не може бігати зі швидкістю звуку. Ми шукаємо того, хто відповість, що кішка повинна сидіти на місці.
Які здібності потрібні для вирішення подібних «нестандартних» завдань і як саме ці здібності корелюють з успішністю в програмуванні - це окрема, по-своєму цікава, розмова. (Зазвичай під інтелектом розуміється загальна здатність до вирішення завдань. Будь-яких завдань. Але при цьому психологи зіткнулися з необхідністю виділення різних видів інтелекту: вербального, математичного, просторового і навіть емоційного. І, як правило, вимірюють рівень кожного з них окремо).
Роботодавця - в першу чергу повинно цікавити, як людина зможе справлятися з робочими завданнями. Тому і підбирають відповідні завдання для співбесід.
До речі, #компанія_Google теж вже давно відмовилася від #brainteasers при співбесіді програмістів.
Завдання на кмітливість і різноманітні головоломки потрібно вирішувати на відпочинку, в колі друзів і колег.
А яка ваша думка з цього приводу,поділіться з нами у коментарях?!